Harris na rok dłużej w Koszalinie

Jeden z głównych architektów koszalińskiego sukcesu czyli brązowego medalu Mistrzostw Polski – Darrell Harris – parafował właśnie nową umowę, na kolejny rok, z trzecią drużyną PLK minionego sezonu – AZS Koszalin. Dla Harrisa będzie to drugi z rzędu rok grania w Koszalinie.

Były zawodnik Kotwicy oraz najlepszy obecnie zbierający PLK (średnia 8,6) wahał się między ofertami z Koszalina i Sopotu ale ostatecznie przystał na warunki koszalińskiego zespołu. Tym samym został on drugim, po Bartłomieju Wołoszynie zawodnikiem Akademików, który został ze składu brązowego medalisty MP na kolejny sezon.

Oprócz 8,6zb na mecz, Harris notował w sezonie 2012-13 średnie 11,6pkt oraz 1,1blk i był liderem swojego zespołu w ilości zebranych piłek oraz zablokowanych rzutów. Lada dzień powinniśmy poznać następne nazwiska w autorskim składzie Zorana Sretenovića. Spekuluje się, że do Koszalina może trafić ktoś z dwójki zawodników – Zbigniew Białek (ex Stelmet) lub Marcin Nowakowski (ex Polpharma). Nie wiadomo do końca czy w zepole pozostanie Artur Mielczarek, a dziś z zespołu AZS oficjalnie odszedł Paweł Leończyk, wiążąc się dwuletnią umową z Treflem Sopot. Wcześniej zespół opuścił Łukasz Wiśniewski (Turów) i wydaje się, że trener Sretenović będzie dysponował mocno przemeblowanym składem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *