Czyż w Stelmecie!

profile_olek_czyżNo i stało się – krążące od jakiegoś czasu plotki łączące Aleksandra „Olka” Czyża z zielonogórskim klubem stały się faktem – zawodnik, który w ubiegłym sezonie grał w lidze włoskiej, w zespole Acea Rzym, podpisał kontrakt ze Stelmetem.

Czyż po zakończeniu rozgrywek we Włoszech stał się wolnym agentem i, co sam potwierdzał, miał oferty z kilku czołowych polskich klubów, w tym także ze Stelmetu oraz Turowa Zgorzelec. Ostatecznie wybrał ofertę zielonogórzan, do Zgorzelca przeniosą się natomiast Filip Dylewicz i Adam Hrycaniuk. W obliczu takich wzmocnień oba klubu z miejsca stają się faworytami nadchodzących rozgrywek w TBL.
Czyż ma 23 lata, może grać na pozycji niskiego bądź silnego skrzydłowego. W ubiegłym sezonie rozegrał 48 gier, w których zdobywał średnio 5,6 pkt. i 3,7 zb na mecz. Wraz ze swoją drużyną zdobył Wicemistrzostwo Włoch.

Wojtek Konieczny

Fan NBA od dziecka (stąd pomysł na stronę Retro NBA). Posiadacz kolekcji własnoręcznie zrobionych kart o każdym klubie i wielkiej encyklopedii NBA w zeszycie 80-kartkowym powstałej w czasach, gdy nie było jeszcze Internetu... Specjalizacja - wykresy, tabele, statystyki. W wolnych od koszykówki chwilach filolog i nauczyciel polskiego :).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Piotr Dąbrowski w AZS-ie Koszalin

AZS Koszalin poinformował dzisiaj na swojej stronie internetowej, że Piotr Dąbrowski został kolejnym zawodnikiem zakontraktowanym na sezon 2013/2014.  Dąbrowski jest...

Zamknij