Sroka zostaje w Zielonej Górze

32-letni skrzydłowy świeżo upieczonego Mistrza Polski zostaje ze Stelmetem. Mimo propozycji powrotu do Słupska oraz Koszalina Marcin Sroka podpisał nowy 2-letni kontrakt ze Stelmetem i wraz z drużyną zadebiutuje w Eurolidze.

Sroka w minionych rozgrywkach Tauron Basket Ligi zdobywał średnio 7,3 punktu oraz 3,2 zbiórki na mecz i jest drugim Polakiem w składzie Mihailo Uvalina, który zdecydował się na prolongatę umowy. Na dziś Stelmet ma ważne umowy z Filipem Matczakiem, Kamilem Chanasem, Łukaszem Koszarekiem, Mantasem Cesnauskisem oraz nowym – Aaronem Celem.

Sroka wcześniej występował w klubach w Rybniku, Rudzie Śląskiej, Tarnowie, Ostrowie Wlkp, Koszalinie, Włocławku, Świeciu i Słupsku. Grał również na Ukrainie , skąd trafił do Stelmetu.  Warto dodać, że tegoroczne złoto było jego pierwszym w karierze. Wcześniej miał na koncie tylko srebro Mistrzostw Polski (2006) i zeszłoroczny brąz ze Stelmetem. Teraz celem nadrzędnym zawodnika i całej drużyny będzie obrona mistrzowskiego tytułu oraz walka o pierwsze zwycięstwo w prestiżowej Eurolidze.

Jak donosi Sportando, kolejnym zawodnikiem znajdującym się na celowniku Stelmetu jest Thomas Kelati, aktualnie będący bez klubu (ex Valencia). Amerykanin z polskim paszportem mógłby swoim doświadczeniem – również na euroligowych parkietach – wnieść sporo dobrego w szeregi zielonogórskiej ekipy. Działacze z Winnego Grodu czekają też na informację od agenta Quintona Hosley’a w sprawie pozostania w Zielonej Górze skrzydłowego na kolejny rok.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *