Darius Maskoliunas nowym trenerem Trefla Sopot

Były zawodnik sopockiego klubu, Litwin, który pamięta smak pierwszego złota w barwach Trefla od sezonu 2013-14 poprowadzi 5. zespół PLK minionego sezonu. Ex reprezentant Litwy po ośmiu latach od zakończenia w Sopocie kariery zawodniczej, wraca do Trójmiasta w roli szkoleniowca sopockiej drużyny.

Zawsze powtarzałem, że Sopot to mój drugi dom i mimo upływu czasu wciąż mam tu wielu przyjaciół, z którymi utrzymuję kontakt. Przez ostatnie lata z dużą sympatią obserwowałem sukcesy odnoszone przez Trefla. Kiedy prezes Andrzej Dolny złożył mi propozycję pracy w roli trenera, nie zastanawiałem się zbyt długo i po ustaleniu koniecznych szczegółów byłem gotów do zawarcia umowy. Pamiętam, że kiedy przybyłem tu 14 lat temu, rozpoczęliśmy wspólną drogę, która doprowadziła nas aż do Euroligi. Teraz, już jako trener, znów czuję, że może to być początek czegoś wielkiego
– twierdzi nowy trener Trefla Sopot.

Popularny „Moska” rozegrał w Sopocie sześć sezonów i jako zawodnik wywalczył z drużyną pięć medali Mistrzostw Polski – dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy, dwukrotnie sięgając także po Puchar Polski. W europejskich pucharach pomógł zespołowi awansować do fazy Top16 Euroligi, finału Pucharu Mistrzów FIBA, a także dwa razy do ćwierćfinału Pucharu Koraca. W swojej kolekcji ma także brązowy medal olimpijski, pięć tytułów mistrza Litwy oraz triumf w Eurolidze w 1999 roku.

Maskoliunas przez ostatnie lata pracował w dwóch najsilniejszych i najbardziej utytułowanych litewskich klubach, Żalgirisie Kowno i Lietuvosie Rytas Wilno, w obu w roli asystenta, a następnie pierwszego trenera. Obecnie jest członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Litwy, która wystąpi na wrześniowych Mistrzostwach Europy w Słowenii.

Źródło informacji: Trefl.com.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *