Osiem drużyn powalczy w kwalifikacjach do Euroligi

O ile nasz eksportowy team – Stelmet Zielona Góra – nie musi się martwić o udział w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskich, to 8 innych klubów powalczy w kwalifikacjach do Euroligi. W tym gronie , przez eliminacje po raz kolejny spróbują się przebić Mistrzowie Czech, druga drużyna Litwy czy trzeci team rosyjskiej Superligi. Nie zabraknie w kwalifikacjach, małych polskich akcentów.

Igokea (trzecia drużyna ligi Adriatyckiej), Lietuvos Rytas Wilno (drugi zespół ligi litewskiej, z trenerem Dirkiem Bauermannem), SIG Basket Strasbourg (wicemistrz Francji), Ostende (Mistrz Belgii z Dragisą Drobnjakiem w składzie), CEZ Nymburk (Mistrz Czech, z opiekunem Kestutisem Kemzurą), Khimki Region Moskwa (trzeci zespół Rosji z trenerem Rimasem Kurtinaitisem), Banvit BK (wicemistrz Turcji) i EWE Basket Oldenburg (wicemistrz Niemiec z Sebastianem Machowskim za sterami oraz Dru Joycem, Ronnie Burrellem i Konradem Wysockim) powalczą o jedno miejsce premiowane awansem.

 Drużyny, które odpadną w kwalifikacjach mają automatycznie zapewnione miejsce w rozgrywkach Eurocup. Przypomnijmy, że przed dwoma laty w podobnych eliminiacjach brał udział Turów Zgorzelec, który wówczas przegrał z Khimkami Moskwa.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czyż i Acea Virtus o krok od finałowej porażki

Już trzeciej finałowej porażki, w czwartym meczu włoskiej ekstraklasy, doznała drużyna Olka Czyża - Acea Virtus Rzym. Po raz drugi...

Zamknij