Dawid Dedek nowym trenerem Asseco?

Po dziewięciu latach królowania na polskich parkietach rozsypująca się drużyna Asseco Prokomu Gdynia musiała uznać wyższość swoich rywali i sezon 2012/2013 kończąc grę w Playoffs już w pierwszej rundzie oddając koronę zielonogórskiemu Stelmetowi. W trakcie sezonu z Gdynii „uciekł” trzon zespołu w postaci Jerela Blassingame’a, Łukasza Koszarka i Adama Hrycaniuka, a jedyne co trener Andrzej Adamek był w stanie wykrzesać z reszty drużyny to jedno zwycięstwo w rywalizacji z Anwilem Włocławek.

Jak donoszą plotki zarząd Asseco zrezygnuje z trenera Adamka stawiając na dotychczasowego trenera drugiej z gdyńskich drużyn – Davida Dedka, który już w przyszłym tygodniu ma zostać ogłoszony nowym szkoleniowcem Asseco Prokomu Gdynia. Dedek w latach 2007 – 2011 już odbył przygodę z Prokomem jako asystent Tomasa Pačėsasa.

Trener Dedek poprzedni sezon spędził na ławce trenerskiej skazanego na dolne części tabeli PLK Startu Gdynia. Choć gdynianie mieli znaczne problemy z odnoszeniem zwycięstw to sezon zakończyli pozytywnym akcentem wygrywając 5 z 8 ostatnich meczy w II etapie rozgrywek. Debiutancki sezon Startu może być ich ostatnim na razie w TBL, bowiem wciąż nie mogą znaleźć sponsora.

Przed trudnym zadaniem staje David Dedek. Przechodzące odbudowę Asseco sezon 2013/2014 rozpocznie sezon bez ogromnego budżetu i klasowych zawodników, jak było to w poprzednich latach. Kontrakt ze Stelmetem podpisał już Przemysław Zamojski, a Mateusz Ponitka wybrał się w podróż po USA, gdzie być może szuka swojej szansy na przeprowadzkę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zasadnicze zmiany w organizacji EuroCup’u

Dwunasty sezon Euro Pucharu będzie zasadniczo się różnił od tych poprzednich. W sezonie 2013-2014 r. EuroCup'u zagra więcej drużyn, będzie...

Zamknij