Brown ogrywa zespół Czyża, po raz drugi

Acea Virtus Rzym, z Olkiem Czyżem przegrała w Sienie z Montepaschi (81:89) w trzecim meczu finału włoskiej ligi. W rywalizacji do czterech zwycięstw obrońca mistrzowskiego tytułu prowadzi 2-1.

Tym razem Polak rozegrał tylko 5 minut, a podczas nich zdobył dwa punkty i miał zbiórkę. Bohaterem gospodarzy okazał się Bobby Brown (4/7 za trzy pkt), który zdobył 23 punkty, a 17 dołożył Daniel Hackett. Były gracz Asseco Prokomu, Brown, swoje decydujące trafienia (dwie trójki) zanotował podczas trzech ostatnich minut meczu, które Mistrz wygrał 19:4!

Wśród Acei Virtusu pierwszym strzelcem okazał Luigi Datome, który 18 ze swoich 25 oczek wywalczył przed przerwą (10/10 z osobistych). Słabiej niż zwykle spisał się Gani Lawal, autor siedmiu punktów, przy dziewięciu zbiórkach oraz dwóch strat w kluczowych momentach finałowej kwarty (miał też 2 faule w ataku).

W rywalizacji finałowej mamy wynik 2:1 dla Montepaschi. Czwarty mecz finału odbędzie się w poniedziałek w Sienie.

Wynik: 89:81 dla Montepaschi

Montepaschi: B.Brown 23+3reb+1ast, D.Hackett 17+4reb+8ast, M.Janning 13+2reb+1ast, B.Eze 10+3reb, M.Carraretto 6+2reb, D.Moss 6+3reb.

Acea Virtus: L.Datome 25+2reb+2ast, B.Jones 15+8reb, P.Goss 12+3reb+1ast, G.Lawal 7+9reb, J.Taylor 7+1reb+6ast, L.D’Ercole 6+3reb.