Sergio Scariolo nowym trenerem Waltera Hodge’a

Po zwolnieniu z posady pierwszego trenera doskonale w Polsce znanego Żana Tabaka, działacze wielkich przegranych tegorocznych play offs w hiszpańskiej lidze ACB, szybko znaleźli utytułowanego następcę na miejsce Chorwata. Jak donosi oficjalna strona Laboral Kutxy nowym szkoleniowcem drugiej drużyny sezonu zasadniczego w Hiszpanii został słynny opiekun hiszpańskiej kadry narodowej Sergio Scariolo.

Utytułowany Włoch (Mistrz Europy, wicemistrz olimpijski) podpisał ze swoim starym-nowym klubem, który prowadził już w sezonach 1997-1999 i dwóch tytułów wicemistrza ligi, dwuletni kontrakt. Tym samym też Scariolo wraca do hiszpańskiej ekstraklasy po dwóch latach pracy z włoskim Emporio Armani oraz po wcześniejszych przygodach z ligą rosyjską i Chimkami Moskwa.Jak wiadomo, w klubie z Kraju Basków będzie on współpracował z takimi zawodnikami jak Anders Nocioni (który został na kolejny sezon) oraz pozyskanym ze Stelmetu Zielona Góra, Walterem Hodgem. Scariolo powinien też być atutową kartą działaczy z Vittori przy pozostawieniu w składzie naszego reprezentanta Macieja Lampe. Wszak obaj panowie znają się z ligi rosyjskiej.

 

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzecie podejście Archibeque’a do PLK

Środkowy amerykański Kirk Archibeque został czwartym nowym zawodnikiem Rosy Radom. Znany z występów w naszym kraju podkoszowy, po zdobyciu mistrzostwa...

Zamknij