Thomas Kelati odchodzi z Valencii

30-letni reprezentant Polski, Thomas Kelati, po roku spędzonym w hiszpańskiej Valencii zdecydował się na opuszczenie szeregów drużyny, która odpadła niespodziewanie w pierwszej rundzie play offs ligi ACB. Absolwent Washington State i były dwukrotny wicemistrz Polski z Turowem Zgorzelec notował w poprzednich rozgrywkach 9,8 pkt i 2,2 zb podczas 27 minut średnio spędzanych na parkiecie w rozgrywkach ligi hiszpańskiej. Mimo kolejnego roku gwarantowanego w kontrakcie przez BC Valencia, zdecydował się on na rozwiązanie umowy z zespołem.

Dla Kelatiego to drugi rozbrat z Valencią w ciągu ostatnich lat, bowiem w sezonie 2009-10 rozeprezentował on już barwy tego samego klubu. Następnie zdecydował się na grę dla rosyjskiego potentata – Chimki Region Moskwa – zaliczając m.in. finał rozgrywek rosyjskiej Superligi. Po przygodach w lidze rosyjskiej sam zawodnik zdecydował się wrócić do Hiszpanii na kolejny rok.

30-latek, który znajduje się w szerokiej kadrze Dirka Bauermanna na słoweński Eurobasket nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego klubu. Wg doniesień agenta Thomasa – Misko Raznatovića –  nasz eksportowy reprezentant może zagościć w lidze rosyjskiej, greckiej bądź pozostać w Hiszpanii, grając dla innego klubu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *