Pipan w Ljubljanie, Kemzura w Nymburku

Słoweniec Ales Pipan wg wcześniejszych zapowiedzi został nowym trenerem Unionu Olimpiji Ljubljana i tym samym przejął schedę po swoim znajomym Saso Filipovskim. Z kolei wg informacji zza naszej południowej granicy, nowym szkoleniowcem czeskiego Mistrza, CEZ Nymburk, ma zostać były opiekun Asseco Prokomu, Litwin Kestutis Kemzura.

Pipan, były opiekun Anwilu Włocławek, naszej polskiej kadry oraz aktualny trener macedońskiej reprezentacji podpisał kontrakt na jeden sezon. 54-latek wraca do ligi słoweńskiej po zdobyciu Mistrzostwa oraz Pucharu Macedonii z MZT Skopije. W swojej karierze trener, który doprowadził polską reprezentację do Eurobasketu 2013 prowadził już kilka klubów słoweńskich, w tym Slovan, Krkę Nove Mesto czy Zlatorog Lasko.

ČEZ Basketball Nymburk logo

Kemzura, z kolei, będzie kolejnym znanym w Polsce trenerem, który obejmie ekipę Mistrza Czech. Wcześniej bowiem najlepszą od lat drużynę ligi czeskiej prowadził Muli Katzurin (od ponad roku pracował w Niemczech). Tym razem szkoleniowiec litewski poprowadzi Czechów, a zastąpi świeżo upieczonego Mistrza Ronena Ginzburga (ex asystenta Katzurina, który pokonał w finale Prostejov 4-0).

Kemzura wg doniesień ma za naszą południową granicą, wśród drużyny walczącej znów o Euroligę, podpisać kontrakt na trzy sezony. Co ciekawe, CEZ Nymburk podczas całego sezonu w Mattoni NBL przegrał tylko jedno spotkanie (podczas sezonu regularnego, i w play offs wygrał wszystkie!).

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Frank Turner przenosi się do Antwerpii

Anterp Giants, piąta drużyna sezonu zasadniczego ligi belgijskiej oraz przegrany pierwszej rundy play offs w Ethias League poinformowała o zatrudnieniu...

Zamknij