Frank Turner przenosi się do Antwerpii

Anterp Giants, piąta drużyna sezonu zasadniczego ligi belgijskiej oraz przegrany pierwszej rundy play offs w Ethias League poinformowała o zatrudnieniu byłego rozgrywającego Trefla Sopot, Franka Turnera.  Umowa Gigantów z filigranowym , amerykańskim playmakerem będzie opiewała na jeden rok, z opcją przedłużenia na kolejny.

Obok Turnera, który w zakończonym w PLK sezonie notował średnie 13.4pkt i 5.3 asysty w 36 meczach w brawach Trefla, Giganci zatrudnili czterech innych graczy; Marko Spicę, Barry’ego Stewarta, Scotta Thomasa oraz Cleytona Vette. Antwerpia szybko zdecydowała się na ruchy kadrowe, gdyż po przeciętnym sezonie zasaniczym, zakończonym bilansem 17-11, odpadli szybko, w pierwszej rundzie play offs. Giants przegrali 0-2 z Generali Aalstar.

Przypomnijmy, że po zakończonych play offs w PLK Turner przeniósł się na zaplecze ekstraklasy francuskiej by wraz z Fost Ouest walczyć o awans. Francuska drużyna jednak niczym szczególnym się nie popisała i przegrała gładko w dwóch spotkaniach. Średnie Turnera z dwóch spotkań w play offs drugiej ligi Francji oscylowały na poziomie 3.5 pkt oraz 7.0 as.

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *