Hodge wybiera się do Tabaka i Lampe

Jak poinformował portal Sportando, lider Stelmetu Zielona Góra i 2-krotny MVP polskiej ligi jest bardzo blisko podpisania umowy ze wiceliderem hiszpańskiej ekstraklasy Laboral Kutxa Baskonia. Jeśli doniesienia się potwierdzą to Hiszpanie podpiszą z Portorykańczykiem dwuletnią umowę i on sam dołączy do naszych znajomych – Żana Tabaka i Macieja Lampe.

Jak wiadomo Hodge na razie koncentruje się na występach w historycznym dla Stelmetu finale PLK. Ponadto już przed dwoma miesiącami spekulowano na temat jego przenosin do czołowych europejskich lig – greckiej, włoskiej i hiszpańskiej – ale nawet przy potencjalnym odstępnym płaconym przez nowego nabywcę, sternicy Stelmetu nie pozwolili na odejście swojej gwiazdy.

Hodge swoimi występami na arenie międzynarodowej i w rozgrywkach Eurocup udowodnił, że potrafi grać na wysokim europejskim poziomie i tym samym otworzył on sobie furtkę do koszykówki na lepszym od polskiego poziomie. Combo obrońca podczas 12 spotkań w Eurocup notował średnie 21pkt i 5as, będąc topowym strzelcem rozgrywek. Jego zespół, głównie dzięki postawie 27-letniego Portorykańczyka, zawędrował do II rundy rozgrywek pucharowych. Teraz ma spróbować swoich sił w Hiszpanii i być może nawet w rozgrywkach Euroligi. Na pewno sportowy awans zawodnika jest bliski, a my znów stracimy czołowego gracza ligi..

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *