Drużyna Ignerskiego niespodziewanie odpada, Czyża gra dalej

Acea Rzym, z Aleksandrem Czyżem, pokonała Trenkwaldera Reggio Emilia 72:59 w siódmym meczu ćwierćfinału włoskiej ligi koszykarzy. Stołeczny zespół wygrał rywalizację 4-3 i awansował do półfinału. Polak grał we wtorek cztery minuty i zdobył jeden punkt. Dla przypomnienia, mecz wcześniej przebywał na parkiecie tylko trzy minuty, oddając niecelny rzut za trzy punkty..Jednym z bohaterów wygranej rzymian był Gani Lawal, autor 16pkt i 7zb.

Niespodzianką jest wyeliminowanie rozstawionej z numerem drugim drużyny Banco di Sardegna Sassari. Ekipa z Sardynii, grajaca znów bez Michała Ignerskiego, uległa Lenovo Cantu (nr 7.) 95:97 i ćwierćfinałową rywalizację przegrała 3-4. Wśród pokonanych 11pkt i 5zb zanotował Tony Easley, natomiast wśród zwycięzców wyróżnił się Marko Scekić (10pkt przy 100% skuteczności). W półfinale przeciwnikiem Acei będzie Lenovo Cantu.

Drugą parę utworzą lider po fazie zasadniczej Cimberio Varese, który wyeliminował Umanę Wenecja Szymona Szewczyka, i zwycięzca zaplanowanego na środę decydującego siódmego spotkania pomiędzy Emporio Armani Mediolan oraz broniącym tytułu Montepaschi Siena.