Kelati i Hrycaniuk z łatwym zwycięstwem.

Valencia Basket z reprezentantami Polski Adamem Hrycaniukiem i Thomasem Kelatim pokonała na własnym parrkiecie Lagun Aro San Sebastian 93:63 w meczu 30. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. To 19. wygrana ekipy z Walencji. Kelati uzyskał 14 punktów.

Grał 20 minut, trafił wszystkie trzy rzuty za dwa punkty, dwie z trzech prób zza linii 6,75 m oraz obydwa wolne. Miał także dwie zbiórki, asystę i dwa przechwyty.

Hrycaniuk w swoim czwartym spotkaniu w lidze ACB przebywał na parkiecie 14 minut, zdobył cztery punkty (dwa celne z czterech rzutów z gry), miał pięć zbiórek i przechwyt.

Mecz Caja Laboral Vitoria, z kolejnym reprezentantem biało-czerwonych Maciejem Lampe, z La Bruixa d’Or Manresa odbędzie się w niedzielę.

W tabeli prowadzi Real Madryt (25 zwycięstw – 4 porażki) przed Caja Laboral (21-7). Valencia jest czwarta (19-11).