Lampe z wygraną i punktowym rekordem sezonu w Eurolidze.

Autor: Jacek Konsek

Maciej Lampe zdobył 27 punktów i miał dziewięć zbiórek w czwartkowym meczu fazy Top16 Euroligi. Jego Caja Laboral Vitoria pokonała Montepaschi Siena 76:64. To najlepszy występ Macieja Lampego w obecnym sezonie Euroligi. Nasz rodak w ciągu 27 minut trafił 12 z 19 rzutów z gry oraz wszystkie trzy próby na linii rzutów wolnych, co dało w sumie 27 oczek. Lampe miał także dziewięć zbiórek, w tym dwie na atakowanej tablicy.

Polski podkoszowy od początku świetnie czuł się w ofensywie. Po pierwszej kwarcie miał dziewięć oczek i sześć zbiórek, a schodząc na przerwę już 15 punktów i siedem zbiórek.Drużyna Lampego pokonała Montepaschi 76:64 i z bilansem 8-6 ma szansę na awans do ćwierćfinałów. Nasz rodak w 24. spotkaniach notuje średnio 14,4 punktu i 6,1 zbiórki.

Dotychczas najlepszy punktowy wynik Lampego miał miejsce w 1. kolejce fazy Top16, kiedy były gracz Chimki Moskwa zaaplikował Olympiakosowi Pireus 25 punktów. Co ciekawe, to już trzeci mecz z rzędu kiedy Lampe osiąga granicę 20 pkt.

Wśród pokonanych brylował Bobby Brown, były gracz Asseco Prokomu Gdynia. Amerykanin zgromadzi 24 punkty, rozdał sześć asyst i miał trzy zbiórki.

Wynik: Caja Laboral Vitoria – Montepaschi Siena 76:64 (15:11, 24:16, 18:15, 19:22)