Punkty Ignerskiego nie pomogły. Szewczyk też przegrywa.

Współlider tabeli Banco di Sardegna Sassari z Michałem Ignerskim przegrał sensacyjnie na wyjeździe z 11. zespołem Vanoli Cremona 91:108 w meczu 24. kolejki włoskiej ligi koszykarzy. Polak był drugim strzelcem – uzyskał 23 punkty i miał trzy zbiórki.

Przebywał na parkiecie 38 minut; trafił osiem z 12 rzutów za dwa punkty, dwa z czterech zza linii 6,75 m oraz wykorzystał jeden z dwóch wolnych. Ekipa z Sardynii z bilansem 18 zwycięstw i sześciu porażek zajmuje drugie miejsce, za Cimberio Varese.

Umana Wenecja z Szymonem Szewczykiem pokonała wysoko ostatnią drużynę Angelico Biellę 90:70. Polski środkowy w 21 minut uzyskał dziewięć punktów i miał cztery zbiórki. Umana jest ósma z bilansem 12 wygranych i tyluż porażek.

W rywalizacji dwóch zespołów z Polakami w składzie lepsza była ekipa Acea Rzym, która pokonała Oknoplast Bolonia 90:70. Aleksandra Czyża zabrakło w składzie stołecznego zespołu. Dobrze zaprezentował się Jakub Parzeński, który zdobył dla Bolonii osiem punktów i miał cztery zbiórki. Trafił dwa z sześciu rzutów za dwa punkty, raz zza linii 6,75 m i jeden z dwóch rzutów wolnych. Zespół z Rzymu jest trzeci, a drużyna z Bolonii plasuje się na 14. pozycji.