Dobre występy Ignerskiego i Szewczyka.

Szymon Szewczyk (Umana Wenecja) i Michał Ignerski (Banco di Sardegna Sassari) byli czołowymi koszykarzami swych drużyn w meczach 20. kolejki ligi włoskiej. Szewczyk był pierwszym strzelcem Umany z 19 punktami w zwycięskim spotkaniu z Enel Brindisi 76:68.

Polski środkowy przebywał na parkiecie 30 minut i trafił dwa z trzech rzutów za dwa punkty, cztery z sześciu zza linii 6,75 m oraz wykorzystał wszystkie trzy wolne. Miał też cztery zbiórki i dwie asysty. Klub z Wenecji z bilansem 11 zwycięstw i 9 porażek zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Ignerski z 21 punktami był drugim strzelcem Banco di Sardegna Sassari w wygranym meczu z Scavolini Banca Marche PU 87:76. Przebywał na parkiecie 29 minut i miał także wysoką skuteczność. Trafił sześć z siedmiu rzutów za dwa punkty i trzy z czterech zza linii 6,75 m. Ponadto zapisał w statystykach siedem zbiórek i dwie asysty.

Klub z Sardynii jest wiceliderem tabeli z bilansem 16 zwycięstw i czterech porażek. Liderem jest Cimberio Varese, które ma o jedno zwycięstwo więcej od drużyny Ignerskiego, a mecz rozegra późnym wieczorem.

Acea Rzym z Aleksandrem Czyżem wygrała na wyjeździe z Juve Casertą 66:64, a polski skrzydłowy zdobył w 16 minut dwa punkty i miał cztery zbiórki. Acea z bilansem 13 zwycięstw i siedmiu przegranych awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Źródło informacji: PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *