Lampe znów wygrywa, Kelati przegrywa.

Maciej Lampe był drugim strzelcem Caja Laboral Vitoria, a jego drużyna wygrała z Herbalife Gran Canaria 85:74 w meczu 22. kolejki hiszpańskiej ligi ACB. Polak zdobył 16 punktów i miał cztery zbiórki, a klub z Baskonii przerwał pasmo porażek.

Przed tygodniem Caja przegrała w lidze po raz pierwszy od 18 listopada. W Eurolidze zanotowała cztery porażki z rzędu, a w Pucharze Hiszpanii odpadła w półfinale z FC Barceloną.

Polski środkowy przebywał na parkiecie 30 minut i miał wysoką skuteczność rzutów za dwa punkty. Trafił siedem z dziewięciu prób, a także wykorzystał obydwa wolne. Drużyna z Vitorii z bilansem 18 wygranych i czterech porażek jest wiceliderem, a w tabeli prowadzi Real Madryt (21 zwycięstw – 1 przegrana).

Inna drużyna z reprezentantem Polski Thomasem Kelati – Valencia Basket uległa bezpośredniemu rywalowi w tabeli CAI Saragossa 62:76. Naturalizowany Amerykanin przebywał na parkiecie 29 minut i zdobył osiem punktów oraz miał cztery zbiórki i asystę. Trafił tylko jedną z trzech prób za dwa punkty oraz dwie z siedmiu zza linii 6,75 m. Valencia z bilansem 13 wygranych i 9 porażek spadła z piątego na szóste miejsce w tabeli.