Najlepszy mecz Motiejunasa w barwach Rockets.

Były gracz Asseco Prokomu i Mistrz Polski z 2012 roku, Litwin Donatas Motiejunas, czekał aż 18 spotkań by zapisać się w pamięci kibiców Rockets. Minionej nocy, po raz pierwszy na parkietach NBA, zanotował on podwójną zdobycz punktową (double figures).

Litwin, na parkiecie w Staples Center, w ciągu 15 minut zdobył 13 punktów (5/8 z gry). Dołożył także 3 zbiórki i 2 asysty, wykorzystując m.in. absencję w grze spowodowaną urazem kostki Jamesa Hardena (lidera Rakiet). Motiejunas pojawił się na parkiecie w końcówce trzeciej kwarty i chwilę później zdobył swoje pierwsze punkty w spotkaniu przeciwko L.A. Clippers.

Motiejunas swój mały popis dał w finałowej odsłonie, zdobywając w 12 minut – 11 punktów.

Rockets nie popisali się w tym spotkaniu pod względem defensywy, tracąc już w pierwszej kwarcie aż 46 oczek! Ten wynik to nowy rekord którejkolwiek z ekip podczas rozgrywek 67. sezonu.

Mimo porażki, podpieczni Kevina McHale’a mają na koncie 29. wygranych i jak na razie mogą myśleć o play offs, zajmując 8 miejsce w tabeli konferencji zachodniej. 4 mniej wygrane mają Lakers.

Wracając do Donatasa, 13 oczek to jego najlepszy wynik w sezonie regularnym, poprawiony od poprzedniego najlepszego o 7 pkt (6 oczek przeciwko Utah Jazz). Motiejunas ma do przeskoczenia jeszcze jeden próg, 16pkt, czyli rekord ustanowiony w przedsezonowych sparingach dla Rockets (przeciwko Spurs).

Wynik: Los Angeles Clippers – Houston Rockets 106:96

Najlepsi strzelcy: B. Griffin 20, C. Billups 19, C. Butler 19, J. Crawford 13 oraz C. Parsons 17, J. Lin 14, J. Anderson 14, D. Motiejunas 13.

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.