Koszarek może wrócić do Włoch i zagrać z Czyżem oraz Lawalem.

Wg serwisu Sportando Łukasz Koszarek z Asseco Prokomu trafił na listę życzeń marzącego o Mistrzostwie Włoch, Acea Virtus Roma. W szeregach piątej drużyny Lega A występują znani polskim kibicom: Olek Czyż, Gani Lawal (ex Zastal Zielona Góra) oraz Phil Goss (ex AZS Koszalin). Reprezentant Polski grał już w lidze włoskiej w sezonach 2009-10 oraz 2010-11 reprezentując barwy 10. obecnie JuveCaserty.

Koszarek mógł zyskać zainteresowanie włoskich klubów swoimi pierwszymi występami w Eurolidze na poziomie 11.5 pkt i 4.0 as. Ciekawe co na to sternicy Asseco Prokomu, którzy w ostatnim czasie wypuścili do Cibony Zagrzeb inną jedynkę, Jerela Blassingame’a, a w tygodniu przeszła przez koszykarski świat informacja na temat wycofania się ze sponsorowania klubu Ryszarda Krauzego..

29-letni Koszarek reprezentował w karierze barwy Polonii Warszawa, Turowa Zgorzelec, Anwilu Włocławek, Trefla Sopot i Asseco Prokomu Gdynia. Ewentulana praca we Włoszech oznaczałaby drugą próbę podboju ligi włoskiej. O usługi Koszarka pytają też działacze Montepaschi Sieny, w której barwach gra ex zawodnik Asseco Prokomu, Bobby Brown.

Na pewno jeśli Koszarek opuściłby szeregi aktualnych Mistrzów Polski oznaczałoby to osłabienie ekipy z Trójmiasta oraz potencjalną lawinę odejść zawodników, zmartwionych finansowymi problemami zespołu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *