Walter Hodge graczem tygodnia w rozgrywkach Eurocup.

Lider Stelmetu Zielona Góra dzięki swojej wysokiej dyspozycji (31pkt i 11-16 z gry) podczas wyjazdowego zwycięstwa polskiej drużyny nad Cajasol Sevilla (85-81) został wybrany graczem tygodnia w rzogrywkach EuroCup.

Hodge był numer jeden strzelcem meczu z 31pkt, a ponadto zanotował 5 asyst i 3 przechwyty, popełniając tylko 1 stratę. Dzięki niemu trzeci w tabeli grupy ‚K’ Stelmet zanotował drugą wygraną w drugiej fazie rozgrywek i zarazem pierwszą wyjazdową na tym etapie rozgrywek.

Portorykańczyk na dziś jest pierwszym strzelcem rozgrywek europejskich ze średnią 20.4 pkt w meczu, a także 9 asystującym , z przeciętną 5.2 podania na mecz.

Hodge w starciu przeciwko Sevilli zanotował też 42 pkt rankingowe (eval), głównie wynikające z wysokiej skuteczności jego rzutów (9/14 za 2pkt, 2/4 za 3pkt i 7/8 za 1pkt).  Ponadto Walter notuje skuteczność w rozgrywkach na poziomie 52% z gry i 50% zza łuku.

Obrońca Stelmetu wyprzedził po wyróżnienie Charlesa Davisa z tureckiego Banvitu (24pkt i 9zb) oraz Mire Chatmana z Unicsu Kazan (12pkt-8zb-8as).

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *