Podsumowanie 18. kolejki TBL.

Wyniki XVIII kolejki:

Polpharma – Kotwica 68-58
Start – PGE Turów 64-78
AZS Koszalin – Stelmet 80-85 po dogrywce
Jezioro – Anwil 75-91
Asseco Prokom – Energa Czarni 85-60
Trefl – Rosa 90-59

Mecz weekendu: AZS Koszalin – Stelmet Zielona Góra czyli trenerski debiut w Koszalinie Zorana Sretenovića. Plan na wygranie meczu ex szkoleniowcowi Polpharmy popsuł swoją świetną dyspozycją w pierwszej połowie, Walter Hodge (19pkt do przerwy, 31 w meczu). Amerykanin trafiał niemal każdy rzut, a o swoim dniu przekonał wszystkim celnym rzutem z 8 metra, o tablicę w pierwszej kwarcie. O wygranej gości przesądził trzypunktowy rzut w dogrywce Łukasza Seweryna. Dla Akademików była to 3. Porażka w serii od meczu ze Startem i przegrana numer 6 w 7 meczu rundy rewanżowej. Na domiar złego w Koszalinie weekend zakończył się zwolnieniami z klubu Michaela Kueblera i Jeffa Robinsona. Wracając do meczu warto dodać, że goście wystąpili w spotkaniu bez Quintona Hosley’a a pod jego nieobecność drugim strzelcem okazał się Oliver Stević (20pkt i 10zb).

Kit kolejki: telewizyjny mecz Polpharmy z Kotwicą i już w 19. Kolejce szykuje nam się widowisko na podobnym poziomie: Jeziora z Polpharmą. Wczorajszy mecz w Starogardzie był nudny, pełen błędów (prostych strat i obfitujący w masę niecelnych rzutów ze strony głównie Kotwicy) i stał się złą wizytówką promocyjną PLK. Kotwica do przerwy rzuciła 17 punktów.. wydarzeniem meczu było też 7 rozdanych bloków podkoszowego gości, Ty’a Walkera.

Wydarzenia XVIII kolejki:

– 39 oczek w Tarnobrzegu Tony’ego Weedena czyli punktowy rekord sezonu w TBL oraz 8 celnych na 12 wykonywanych trójek obrońcy Anwilu. Jego zespół wygrał już 11 ligowych spotkań pod trenerem Miliją Bogicevićem.

– 13 asyst Łukasza Koszarka, czyli pewnie czującego się rozgrywającego pod nieobecność grającego już na Bałkanach, Jerela Blassingame’a (ten zaczął występy dla Cibony od 6 asyst). APG wygrał z Czarnymi i tym samym zwolnił trenera Mariusa Linartasa. Nasza kadrowa jedynka wyrównała poprzedni rekord asyst należący właśnie do Krzysztofa Szubargi.

– W atmosferze transferowej, odbył się wyjazdowy mecz lidera, Turowa ze Startem. Zgorzelczanie zatrudnili grającego ostatnio we Włoszech Russella Robinsona. 27-latek ma zastąpić w składzie kontuzjowanego Vukasina Aleksića.

– czwarte z rzędu zwycięstwo Stelmetu Zielona Góra, tym razem zdobyli oni trudną do grania halę w Koszalinie.

Wpadki kolejki:

– Środkowy palec Dariusza Szczubiała wyciągnięty w kierunku arbitrów meczu Jeziora z Anwilem. Obsceniczny gest trenera Jeziora poznała już cała koszykarska Polska.

– 7 punktów w drugiej kwarcie graczy Mariusza Karola, w Starogardzie. Kotwica ciągle bez wyjazdowej wygranej..

– Wyjazdowa i wysoka przegrana Czarnych w Gdyni czyli podwaliny pod zwolnienie Mariusa Linartasa. 37 oczek w trzech pierwszych kwartach Czarnych Panter to też jeden z niechlubnych osiągów tej kolejki.

– 59 oczek Rosy Radom w wyjazdowym boju w Sopocie. Trefl rzucił graczom Wojciecha Kamińskiego 90 punktów. 50:27 tak wyglądał wynik po I połowie.

MVP 18. dnia: Tony Weeden (Anwil, 8-12 za 3pkt i 39 oczek – rekord sezonu PLK)

Rezerwowy XVIII kolejki: Aaron Cel, który w 10 minut zdobył 14punktów i trafił wszystkie 5 rzutów z gry (4-4 za 3pkt).

Najwszechstronniejszy podczas 18. dnia: Ty Walker (Kotwica) za 8pkt-8zb-7blk. Za nim Aleksander Lichodzijewski (Polpharma, 9pkt-7zb-6as).

Piątka wygranych kolejki: Walter Hodge (31 oczek dla Stelmetu) – Tony Weeden (39 oczek dla Anwilu) – Przemysław Zamojski (APG, 26pkt i 5x3pkt) – Damian Kulig (15pkt i 10zb dla Turowa) – Oliver Stević (20pkt i 10zb dla Stelmetu).

Piątka przegranych: Michał Jankowski (20pkt dla Startu) – Łukasz Wiśniewski (21pkt dla AZS-u) – Darrell Harris (17pkt i 13zb dla AZS-u) – Jakub Dłoniak (27pkt dla Jeziora) – Ty Walker.

Polska piątka 18. dnia: Łukasz Koszarek (13 asyst dla APG) – Łukasz Wisniewski – Przemysław Zamojski – Zbigniew Białek (15pkt i 9zb dla Polpharmy) – Damian Kulig.

Niewypały kolejki:

3/13 – Sean Mosley
1/6 – Francis Han
2/8 – Demetrius Brown

1/6 – Grzegorz Mordzak
2/7 – Tomasz Wojdyła

2/7 – Piotr Stelmach
2/7 – Michał Chyliński

3/14 – Robert Skibniewski

0/5 – Mantas Cesnauskis
1/5 – Marcin Sroka

1/4 – Sime Spralija
1/4 – Lorinza Harrington

1/5 – Chris Long
2/9 – Nic Doaks

0/8 – Łukasz Koszarek
1/4 – Piotr Pamuła
1/5 – Piotr Szczotka

0/5 – Oded Brandwein
2/8 – Robert Tomaszek
2/9 – Mateusz Kostrzewski

100-procentowi (minimum 3 rzuty):

Aaron Cel (5/5)
Marcin Stefański (3/3)

Podwójni zdobywcy:

Oliver Stević (21pkt i 10zb)
Damian Kulig (15pkt i 10zb)
Darrell Harris (17pkt i 13zb)

Najwięcej zdobyli:

Punkty – 39 – T. Weeden

Asysty – 13 – Ł. Koszarek

Zbiórki – 13 – D. Harris

Bloki – 7 – T. Walker

Przechwyty – 4 – O. Stević i Ł. Koszarek

Zespół 18. dnia: Stelmet Zielona Góra, za wyjazdową wygraną bez Quintona Hosley’a. Gracze Mihailo Uvalina okazali się drugą drużyną od inauguracji sezonu – po Jeziorze – która pokonała Akademików w ich hali. Zielonogórzanie kontynuują tym samym pasmo 4. zwycięstw.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *