Piątka naszych byłych: notowanie siedemnaste.

Szymon Szewczyk został numerem jeden w naszym kolejnym notowaniu, ale nic w tym dziwnego skoro były gracz Polpharmy Starogard Gdański okazał się najskuteczniejszym graczem w lidze włoskiej, podczas minionego weekendu, ze zdobyczami 27pkt.

Lider Umany Venenzia trafił 7 z 8 rzutów dwupunktowych oraz 4 z 8 rzutów trzypunktowych, a na jego dorobek przypadło również 6 zbiórek. Venezia ograła na wyjeździe Reggio Emilię 75-69 i w drużynie pokonanych 4pkt podczas 25min gry zdobył Donatas Slanina.

Drugą lokatę rozdzieliśmy między Bobby’ego Dixona i Ali Karadeniza, głównych bohaterów tureckiej potyczki Karsyiaki z Mersinem (84:78). Zwycięzcą okazał się były rozgrywający Polpaku, z dubletem na poziomie 20pkt (5-7 za 2pkt i 2-6 za 3pkt) i 10as, natomiast ex podkoszowy Turowa zdobył dla pokonanych 24pkt i 5zb (znów przy świetnej skuteczności 9-15 z gry).

Trójka dla innego ex gracza Polpaku Świecie, Zygimantasa Jonusasa. Litewski skrzydłowy zdobył 20pkt i dodał 9zb i poprowadził Juvecasertę do wyjazdowej wygranej nad Vanoli Cremoną (74:73). Trzecie miejsce również przypada dla Filipa Videnova za 21pkt (przy świetnej skuteczności, 4-5 za 2pkt i 3-5 za 3pkt) przy minimalnej porażce jego tureckiego zespołu Olin Edirne z Gaziantepem (82:85).

Czwarta lokata dla Kevina Pinkney’a. Ex gracz Turowa popisał się zdobyczami na poziomie double-double; 16pkt (5-9 za 2pkt) i 13zb. Jednak solidny występ podkoszowego nie uchronił jego Angelico Bielli (zawodnika rozgrywającego z tej drużyny Russella Robinsona przechwycił w weekend Turów Zgorzelec) od porażki 76-89 ze Scavolini. Wśród zwycięzców 7 minut spędził na parkiecie Torey Thomas (bez punktu). Z czwórką sklasyfikowany został również Bryan Bailey, zdobywca 20pkt (7-11 z gry), główny bohater zwycięskiej potyczki Bayreuth z Phoenix Hagen, w lidze niemieckiej (103:96).

19pkt Christiana Burnsa (9-12 za 2pkt ex gracza AZS-u Koszalin i Basketu Kwidzyn) nie uchroniło Sutor Montegranaro od porażki z drugą w tabeli Banco di Sardegna. 106:90 dla gospodarzy to również zasługa Michała Ignerskiego, autora 15pkt i 6zb. Ignerski i Burns tym samym zostali sklasyfikowani na 5 miejscu.

Na uwagę zasługują też weekendowe występy liderów Turów ze Svitavy, Pawła Mroza (29pkt i 9zb) oraz Michaela Deloacha (20pkt,8as,5zb) którzy jednak nie uchronili drużyny przed wysoką porażką z Decinem (70:90).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *