Lampe z serią wygranych, Kelati z pasmem porażek.

Maciej Lampe był najskuteczniejszym koszykarzem Caja Laboral Vitoria w zwycięskim, wyjazdowym meczu z Cajasol Sewilla 86:82 w 19. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy ACB.Polak zdobył 20 pkt i miał 9 zbiórek. Była to 11. z rzędu wygrana drużyny z Kraju Basków.

Polski środkowy przebywał na parkiecie blisko 28 minut, trafił dziewięć z 13 rzutów za dwa punkty i miał stuprocentową skuteczność wolnych (2/2). Caja Laboral zajmuje 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 zwycięstw i trzech porażek. Zespół z Baskonii ostatni raz przegrał w lidze 18 listopada. Liderem jest Real Madryt (17 wygranych w 18 meczach), który zagra w niedzielę.

Passę porażek kontynuuje Valencia Basket z innym reprezentantem Polski Thomasem Kelati. Tym razem uległa we własnej hali UCAM Murcia CB 94:96. Kelati uzyskał tylko trzy punkty (jeden celny rzut z trzech prób zza linii 6,75 m), miał dwie zbiórki i trzy asysty.

Była to trzecia z rzędu i siódma w sezonie przegrana zespołu z Walencji, który zajmuje piąte miejsce w tabeli z bilansem 12 zwycięstw i siedmiu porażek.

Źródło informacji: PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *