Turów zatrudni Russella Robinsona.

Wg nieoficjalnych doniesień ze Zgorzelca, Russell Robinson będzie nowym rozgrywającym Turowa Zgorzelec. 27-latek , mierzący 185cm wzrostu, ma na swoim koncie występy w hiszpańskim Joventucie oraz tureckim Trabzonsporze. Zdobył też tytuł Mistrza NCAA z Kansas, w sezonie 2007-08.

Amerykanin ten sezon rozpoczął we włoskim Angelico Biela, przedostatniej drużynie LegaA (3-13 bilans), i miał okazję grać w składzie z byłym skrzydłowym Turowa, Kevinem Pinkney’em. Poniżej znajdziecie próbkę jego umiejętności..

We Włoszech rozegrał on 15 spotkań, zaliczając przeciętnie 30 minut w meczu, a podczas nich notował 12.6pkt (45%), 2.4 przech, 2.3 zb i 2.1 as. Za trzy punkty trafiał przy 27% skuteczności. Robinson jest absolwentem uczelni Kansas, następnie przeniósł sie do D-League z nadzieją dostania się do NBA (przed sezonem 2008-9 był blisko angażu w Houston Rockets po nie wybraniu w drafcie). W Reno, w niższej lidze,  potrafił zdobywać po 16 pkt i 5 as na mecz.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wrzuta dnia: świetny nastrój Dylewicza.

Zamknij