J-Blass opuści Asseco Prokom jeszcze w tym tygodniu (?!).

Jak donoszą chorwackie media, amerykański rozgrywający Asseco Prokomu Gdynia, 31-letni Jerel Blassingame jest bliski zmiany barw klubowych. Najlepszy gracz grudnia w TBL może jeszcze w tym tygodniu rozwiązać kontrakt z Mistrzem Polski, by przenieść się do Cibony Zagrzeb.

 Polskie źródła z kolei sugerują, że do składu Andrzeja Adamka dokoptowany zostanie wartościowy gracz na pozycję numer 3. Wrócić z wypożyczenia ze Startu Gdynia może też Tomasz Śnieg.

Jak wiadomo, Asseco Prokom w ostatnich trzech kolejkach przeżywa kryzys i po przegranych ze Stelmetem i Turowem, podopieczni trenera Adamka męczyli się w Radomiu z niżej notowaną Rosą. Po raz kolejny w grze Mistrzów Polski widać było słabą oraganizację gry w ataku oraz potwierdza się fakt, iż współpraca Blassingame’a z Łukaszem Koszarkiem nie wypada najlepiej.

Amerykanin notuje w tym sezonie przeciętnie 14,5 punktu oraz 5,4 asysty, natomiast Asseco Prokom zajmuje dziś 5. miejsce w TBL i traci coraz większy dystans do pierwszej trójki – Turowa, Stelmetu i Trefla.

Z kolei Cibona na dziś nie uczestniczy już w rozgrywkach Eurocup ,gdyż przegrała wszystkie 6 spotkań i odpadła w pierwszej fazie. W Lidze Adriatyckiej nie wypada również najlepiej i plasuje się na 12. lokacie. W niej jednak J-Blass miałby niekwestionowaną pozycję 1. rozgrywającego.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Przyczajony tygrys, ukryty smok” czyli nowa reprezentacja.

Dziś pewnie większość z Was rzuciło okiem na pierwszy dłuższy wywiad z nowym opiekunem naszej kadry, następcą Alesa Pipana, Dirkiem...

Zamknij