Double-double Lampego i pierwsza porażka Caji Laboral.

Maciej Lampe był najlepszym zawodnikiem Caja Laboral Vitoria, ale jego zespół przegrał z FC Barceloną 79:90 w meczu na szczycie 5. kolejki fazy TOP 16 Euroligi koszykarzy (gr. F). Polak miał double-double – 21 punktów i 11 zbiórek. To pierwsza porażka Vitorii. Mecz był specjalnym momentem dla kapitana Barcy, Juana Carlosa Navarro.

Barcelona przerwała tym samym zwycięską passę klubu Lampego, który wygrał siedem z rzędu poprzednich meczów w Eurolidze, w tym cztery w fazie TOP 16.

Polski środkowy w pierwszej połowie zdobył 11 punktów, mając stuprocentową skuteczność wszystkich rzutów – trafił dwa razy za dwa punkty, raz zza linii 6,75 m i wykorzystał cztery wolne. Do tych statystyk dodał także pięć zbiórek i dwie asysty.

W Vitorii rekord Euroligi ustanowił kapitan FC Barcelona Juan Carlos Navarro. Jako pierwszy koszykarz w historii przekroczył 3000 punktów. Stało się to już w piątej minucie, gdy po raz drugi trafił spoza 6,75 m. 32-letni zawodnik występuje na parkietach Euroligi od 12 lat, niezmiennie w katalońskim klubie. W spotkaniu uzyskał 11 pkt i ma ich w sumie 3005.

Barcelona, której liderem był Amerykanin Pete Mickael (23 pkt, w tym 10 z 11 rzutów za dwa punkty), cieszyła się ze zwycięstwa po raz czwarty i ma identyczny bilans dużych punktów jak Caja.