Lampe i Caja Laboral nie zwalniają tempa.

Euroliga: druga wygrana Caja Laboral i LampegoCaja Laboral Vitoria z Maciejem Lampem w składzie pokonała w Tel Awiwie Maccabi 71:70 w meczu 2. kolejki fazy TOP 16 Euroligi koszykarzy. Była to druga z rzędu wygrana hiszpańskiej ekipy w grupie F. Polak w 15 minut zdobył pięć punktów i miał siedem zbiórek przeciwko swojej byłej drużynie.

Lampe szybko, bo już w pierwszej kwarcie popełnił dwa faule i drugą część meczu oglądał z ławki rezerwowych. Wszedł na parkiet na kilka minut trzeciej kwarty, ale ponownie faulował dwa razy. W czwartej wyszedł na parkiet od początku. Zdobył punkty rzutem zza linii 6,75 m, ale w 35. minucie został mu odgwizdany niesportowy faul po dyskusji z jednym z arbitrów i musiał zejść z parkietu.

Najwięcej punktów dla Caja uzyskał Serb Nemanja Bjelica – 17. O zwycięstwie zadecydował rzut spod kosza Fernando San Emeterio na osiem sekund przed końcem.

Były zawodnik Asseco Prokomu Gdynia David Logan zdobył dla Maccabi trzy punkty, miał trzy zbiórki, dwa przechwyty, stratę i asystę. Maccabi przegrało po raz drugi.