Mariusz Karol zwolniony z posady trenera w Radomiu.

Jeszcze kilkanaście godzin wstecz informowaliśmy o potencjalnych roszadach w składzie beniaminka Tauron Basket Ligi, Rosy Radom, a tymczasem kierownictwo klubu postanowiło pożegnać się z osobą pierwszego szkoleniowca!

Tylko 3 zwycięstwa w 14 spotkaniach odniosła w tym sezonie ekipa Rosy, która fatlanie prezentowała się na wyjazdach wygrywając na parkiecie rywali tylko raz. Były już zespół Mariusza Karola zdobywał przeciętnie tylko 69,5 pkt w meczu, a z niektórych zawodników nie potrafił w pełni skorzystać szkolniowiec drużyny.

Najlepszym tego przykładem jest osoba negowanego ostatnio przez pierwszego trenera, Slavisy Bogavaca.

Z kolei w obronie bywało jeszcze gorzej, gdyż radomianie tracą co mecz w rozgrywkach PLK aż 83 punkty czyli średnio przegrywają każdy mecz co najmniej 13 oczkami. Powodem zwolnienia Karola były niezadowalające wyniki sportowe oraz nie zrealizowanie wytyczonych przed sezonem celów.

Już jutro wg klubowych źródeł poznamy nazwisko nowego trenera zespołu, a w kuluarach wymienia się m.in. Wojciecha Kamińskiego (ex trenera Polpharmy).

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Poświąteczne roszady w Rosie Radom.

Mimo, że posiadają jeden z najniższych budżetów w lidze nie zamierzają zadowolić się 10 miejscem, jakie zajmują po 14 spotkaniach...

Zamknij