Poświąteczne roszady w Rosie Radom.

Mimo, że posiadają jeden z najniższych budżetów w lidze nie zamierzają zadowolić się 10 miejscem, jakie zajmują po 14 spotkaniach rozgrywek sezonu 2012-13. Mariusz Karol czyli trener beniaminka zapowiada zmiany w składzie i na łamach „Echa Dnia” zapowiada roszady w składzie.    

Szkoleniowiec drużyny potrzebuje przede wszystkim kolejnego obok JJ Montgomery’ego zawodnika rzucającego w granicach 14-15 pkt na mecz, by móc mieć więcej pewnych opcji w ataku oraz realnie myśleć o poprawie bilansu 3 zwycięstw i 10 porażek. Rolę strzelca ma dostać 29-letni Ronald Dorsey, który ostatnie miesiące spędził na grze w lidze australijskiej i ma za sobą występy w lidze w Nowej Zelandii i Francji. Swingman, mierzący 198 cm wzrostu ostatnie spotkania rozegrał dla Cairns Taipans, a wcześniej reprezentował Tygrysy z Melbourne. 

Miejsce dla Dorsey’a ma zwolnić aż dwóch zawodników, widniejących ostatnio w zespole z Radomia. Pierwszym żegnającym się z klubem ma być Marcin Kosiński (Iwo Kitzinger), który od dłuższego czasu boryka się z kontuzją i praktycznie nie miał okazji udowodnić swojej przydatności do drużyny Mariusza Karola w obecnym sezonie.

Drugim do przysłowiowego odstrzału, z którego nie jest w ogóle zadowolony trener Karol jest Slavisa Bogavac. Ex gracz wrocławskiego klubu jest cieniem siebie z poprzednich lat i występów również dla AZS-u Koszalin, a notuje on średnio 7pkt i 4,1zb w meczu. Oba wyniki są najniższymi w jego 3-letniej przygodzie z PLK.

Na ile pierwsze zmiany w składzie pomogą beniaminkowi, przekonamy się w kolejnych spotkaniach drużyny przeciwko Anwilowi Włocławek i Jeziorze Tarnobrzeg.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowanie pierwszej części sezonu w PLK (2012-13).

Jak co pół roku, jak i poprzez kilka poprzednich sezonów,  pokusiłem się o indywidualną ocenę dla zawodników naszej ligi pod...

Zamknij