Piątka naszych-byłych: notowanie dziesiąte.

Dziś mocne uderzenie z ligi włoskiej, w której w miniony weekend dominowali gracze związani przeszłością z PLK. Będzie też o lidze tureckiej i ukraińskiej oraz występach byłych graczy Anwilu, AZS-u Koszalin czy Asseco-Prokomu. Zapraszam na 10. po weekendowy przegląd wydarzeń na kontynencie europejskim.

1/ 8-2 i trzecie miejsce dla Montepaschi we włoskiej lidze to zasługa 28-letniego Amerykanina, Bobby’ego Browna. Rozgrywający zanotował w spotkaniu przeciwko przedostatniej ekipie Sidigas – najwięcej w meczu – 20pkt, a ponadto rozdał 8 asyst. Dzięki świetnej dyspozycji swojego playmakera ‘Monte’ ograło rywala 101-65. Brown trafił łącznie 7 z 12 rzutów z gry (w tym dwie trójki) ogrywając innego, byłego rozgrywającego trójmiejskiego klubu, Mustafę Shakura. Mistrz Polski z 2008 roku odnotował w statystykach 15pkt-6zb-5as.

2/ Nasz dwójka w tym tygodniu trafia w ręce Ganiego Lawala, zdobywcy 23pkt i 8zb. Amerykanin był postacią numer jeden konfrontacji Acei Virtus Roma z Cimberio Varese (91-87) trafiając wszystkie 10 rzutów z gry. Lawala udanie z 17pkt wspierał były obrońca AZS-u Koszalin, Phil Goss.

Warto wspomnieć również o występie Szymona Szewczyka, który swojego meczu z Umaną Reyer nie wygrał (88-92 z Vanoli), ale zapisał na koncie 16pkt i 8zb. Natomiast Michał Ignerski z 14pkt i 9zb mocno wsparł drugą ekipę ligi, Banco di Sardegna w wyjazdowej wygranej nad Emporio Armani (86-80).

3/ Trzecie miejsce dla po raz trzeci wyróżnionego w naszym notowaniu, Jovo Stanojevića. Ex podkoszowy Mistrzów Polski, przeżywa nad Bosforem swoją drugą młodość i tym razem 35-latek zapisał na swoim koncie 29pkt oraz 13zb. Serb trafił 12 z 19 rzutów z gry ale nie uchronił swojej drużyny od wyjazdowej porażki dwoma punktami (68-70) z Aliagą. Na dziś zespół Stanojevića, TED Koleijier zajmuje 8 miejsce z bilansem 3-5. Jovo to pierwszy punktujący ligi tureckiej, z przeciętną 20 oczek na mecz.

Nie najlepszą minę miał pewnie na twarzy były zawodnik Anwilu, Marshall Moses. Mimo jego kolejnych imponujących zdobyczy na poziomie 23pkt i 9zb, Final Genclik (2 liga) spadł na 15 pozycję w efekcie porażki z Akhisar (70-88).

4/ Dawno nie słyszeliśmy o borykającym się wcześniej z klubowymi problemami, Callistusie Eziukwu. Podopieczny Karlisa Muiznieksa mimo ,że nie poprowadził swojego zespołu do wygranej, notując dublet na poziomie 21pkt i 10zb, to pozostawił najlepsze wrażenie przy swoich wojażach w lidze ukraińskiej. Eziukwu trafił 8 z 13 rzutów z gry, będąc najlepszym strzelcem wśród przegranych (66-82). Wygrana Budivelnyku pozwoliła natomiast na awans na drugą lokatę teamowi Ainarsa Bagatskisa. Ex gracz AZS-u Koszalin ze średnią 8 zbiórek na mecz jest trzecim zbierającym ligi.

5/ Ostatnia lokata w tym tygodniu wędruje w ręce Jeremy’ego Chappella (3x wyróżniony). Combo obrońca Ferro ZNTU czyli lidera ukraińskiej Superligi zanotował 17 pkt, 7 zbiórek i 4 asysty, a jego zespół odniósł wyjazdową wygraną 72-83 nad BC Kijów. Były gracz Znicza, Chappell, który trafił 6 z 10 rzutów z gry, zanotował najwyższy wskaźnik efektywności w meczu, 29.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *