Premierowa wygrana Tabaka, solidny występ Lampe.

Autor: Quentin

Zan Tabak udanie zaprezentował się przed hiszpańską publicznością w Liga Endesa w roli szkoleniowca Caja Laboral Baskonia. Były trener Trefla Sopot po kompromitującej wpadce w Kownie przeciwko Żalgirisowi odniósł swoje pierwsze zwycięstwo z nowym zespołem.

Powtórki z Euroligi (45:82) nie było, a jego zespół pokonał innego uczestnika europejskich rozgrywek na najwyzszym szczeblu, Unicaję Malaga 90:79. Spory udział w zwycięstwie miał również Maciej Lampe.

Polak na parkicie spędził 34 minuty i to głównie na nim opierała się ofensywa gospodarzy w tym meczu. Polski podkoszowy oddał najwięcej rzutów w drużynie (15), trafiając niemal połowę z nich (7)  ostatecznie kończąc spotkanie z dorobkiem 17 punktów, 7 zbiórek i jednym blokiem.

Wynik: Caja Laboral – Unicaja Malaga 90:79 (26:14, 14:23, 26:25, 24:17)

Najlepsi strzelcy: Lampe 17(7zb), Oleson 14, San Emeterio 12, Huertel 11 oraz M.Williams 17, Simin 16, Vazquez 11