Kelati i Ignerski ze zwycięstwami, Czyż znowu słabiej…

Bardzo udanie po przerwie spowodowanej kontuzjami zaprezentował się przed hiszpańską publicznością Thomas Kelati, który był współautorem zwycięstwa swojej drużyny nad Barceloną.

Również zwycięstwo odniósł w lidze włoskiej Michał Ignerski, słabiej powiodło się tym razem Olkowi Czyżowi.

„Tomek” zagrał świetne zawody wykorzystując swoje atuty w ataku, ale i także ogrniczył poczynania Juana Carlosa Navarro.

Valencia pokonała przed własną publicznością Barcelonę 81:78 a Kelati grał 27 minut. W tym czasie uzyskał 15 punktów (3/4 za dwa, 2/5 za trzy i 3/3 za jeden), miał po dwie zbiórki i asysty oraz jeden przechwyt.

Skuteczniejszy od niego był jedynie Dubljevic (19pkt), a 13 punktów dodał Chris Quinn. W zespole gości wyróżnił się Huertas -21 punktów i 6 asyst oraz Ante Tomic -14pkt i 7zb. J.C Navarro miał 13 punktów, jednak miał spore problemy ze skutecznością -5/14 z gry.

Valencia zajmuje drugie miejsce w tabeli Liga Endesa z bilansem 7:2. Prowadzi Real Madryt (9:0). Barcelona rewelacyjnie radzi sobie w Eurolidze, jednak w rodzimych rozgrywkach zajmuje odległą jak na nią, ósmą pozycję.

Dinamo Sassari – Vanoli Cremona 80:78 Michał Ignerski grał przez 35 minut, w czasie których uzyskał 13 punktów (5/14 z gry, 1×3) oraz miał 11 zbiórek, 2 przechwyty, 1 asystę i aż 5 strat. Travis Diener miał 23pkt i 7as, natomiast Drake Diener uzyskał 16 „oczek”.

Bologna – Acea Roma 85:79 Olek Czyż wystąpił na parkiecie przez 8 minut, w czasie których uzyskał 1 punkt, miał 2 zbiórki i jedną asystę. W jego drużynie wyróżnił się m.in Gani Lawal, który miał 11 punktów i 5 zbiórek.