Turner żegna się z Tarnobrzegiem

Rahshon Turner nie jest już zawodnikiem Jeziora Tarnobrzeg. Doświadczonego podkoszowego zastąpi dobrze znany na Podkarpaciu Nicchaeus Doaks.

Rahshon Turner tuż przed startem sezonu zastąpił Maurice’a Pearson’a. 37-letni zawodnik w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją, która nie pozwalała mu normalnie trenować. W 6 meczach Tauron Basket Ligi zdobywał średnio 12,3 punktu oraz 4,8 zbiórki na mecz grając średnio ponad 26 minut.

Umowę z Jeziorem Tarnobrzeg podpisał natomiast Nicchaeus Doaks. To druga przygoda Amerykanina z tarnobrzeską drużyną. W sezonie 2011/2012 25-letni gracz zagrał w 38 meczach. Zdobywał 12,3 punktu oraz 7,3 zbiórki grając średnio 26 minut w każdym spotkaniu. Ostatnio był związany z meksykańskim zespołem Soles.
Turner nie zagra we wtorkowym meczu Pucharu Polski z Polpharmą Starogard Gdański. Doaks ma zjawić się w Tarnobrzegu w środę. Wszystko wskazuje na to, że zagra w meczu ligowym z Anwilem Włocławek.

Pin It

1 komentarz

  1. Warto dodać, że Turner popisał się w owych sześciu meczach niesłychaną skutecznością na linii rzutów wolnych – trafił aż 31 z 36 rzutów (13 na 14 w samym tylko meczu z Czarnymi), co dało mu skuteczność na poziomie 86%.
    W łącznej liczbie trafionych wolnych zajmował 3. ms. w lidze, a pod względem skuteczności (uwzględniając tylko zawodników, którzy oddawali więcej niż 4 osobiste w meczu, lepszą skuteczność miał tylko Quinton Hosley.
    Nieźle, jak na podkoszowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *