Białek do końca sezonu z Polpharmą.

Testowany przez pierwsze 4 kolejki, w zespole Polpharmy Starogard Gdański, Zbigniew Białek zawarł wczoraj kontrakt z ekipą Kociewskich Diabłów, do zakończenia sezonu 2012-13. Informację tę podała oficjalna strona klubu, a na decyzję klubowych sterników miała wpływ opinia trenera Wojciecha Kamińskiego.

Białek, który obecne rozgrywki miał zainaugurować we Wrocławiu, w ekipie niezatwierdzonego i nieuprawnionego do gry w ekstraklasie Śląska Wrocław, skorzystał z okazji, zastępując na Kociewiu kontuzjowanego Aleksandra Lichodzijewskiego.

Decyzję o pozostawieniu Zbyszka w zespole podjęliśmy już jakiś czas temu – komentuje Wojciech Kamiński, trener Polpharmy. – Zdajemy sobie sprawę, że mimo ostatnio słabszej dyspozycji tego zawodnika będzie on nam bardzo potrzebny w następnych pojedynkach.

Zbigniew Białek w czterech rozegranych spotkaniach w barwach starogardzkiego zespołu zanotował średnio 8,0 punktów i 3,0 zbiórki na mecz. Dla doświadczonego podkoszowego Polpharma Starogard Gdański jest 5 klubem w karierze, w PLK. W poprzednim sezonie – były reprezentant Polski – grał w barwach zespołu Energa Czarni Słupsk.
Ma on też na koncie występy w Astorii Bydgoszcz, Anwilu Włocławek i PBG Basket Poznań.

W podkoszowej rotacji trenera Kamińskiego powalczy on o minuty z Benem McCauley’em (którego zabraknie w najbliższej ligowej kolejce przeciwko AZS-owi), Urosem Mirkovićem i w/w Lichodzijewskim.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *