Ex-reprezentant Polski oficjalnie w drużynie Mistrza Polski.

Od kilku tygodni regularnie trenował z podopiecznymi Kestutisa Kemzury i miał nadzieję na ponowny angaż w zespole Mistrza Polski. Jednak dopiero wczoraj oficjalnie zawarto porozumienie na grę w trójmiejskim zespole w sezonie 2012-13 z Krzysztofem Roszykiem. Tym samym skrzydłowy stał się kolejnym graczem z doświadczeniem w międzynarodowych rozgrywkach, który zasila skład Asseco Prokomu Gdynia.

34-letni multimedalista Mistrzostw Polski (z Polonią Warszawa, Turowem Zgorzelec i Asseco Prokomem) może zadebiutować w barwach Mistrza kraju już dziś, podczas otwierającej euroligowy sezon konfrontacji polskiej drużyny z francuskim Chalon.

Kontrakt Roszyka w Asseco Prokom Gdynia oznacza jego powrót do klubu z którym w przeszłości zdobywał swój jedyny tytuł Mistrza Polski. Skrzydłowy w sezonie 2007-2008 reprezentował bowiem barwy Prokomu Trefla, za kadencji Eugeniusza Kijewskiego i Tomasa Pacesasa. Ostatni sezon spędził w Enerdze Czarnych Słupsk, gdzie był jednym z podstawowych graczy w rotacji trenera Dainiusa Adomaitisa, notując średnio 5pkt i 3zb na mecz.

Wieść niesie, że nie jest to ostatni transfer Asseco Prokomu i być może w niedługim czasie do zespołu Kestutisa Kemzury dołączą jeszcze nowi zawodnicy na pozycje numer 2 i 4.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *