Krzysztof Roszyk może wrócić do Asseco Prokomu?

Wychowanek Turowa Zgorzelec i były już zawodnik Czarnych Słupsk, 34-letni Krzysztof Roszyk przebywa na kilkudniowych testach w składzie zespołu Kestutisa Kemzury. Jeden z najstarszych debiutantów PLK – zaczął swoją przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową w wieku 25lat – były reprezentant Polski jest obecnie wolnym graczem i być może powróci do składu Mistrzów Polski.

Roszyk na przestrzeni sezonu 2007-08 reprezentował barwy trójmiejskiej drużyny za czasów dwóch trenerów – Eugeniusza Kijewskiego i Tomasa Pacesasa. Wówczas skrzydłowy miał okazję zdobyć swój jedyny złoty medal MP.  Miał on też okazję reprezentować klub na arenie międzynarodowej w rozgrywkach Euroligi.Krzysztof największą sławę zyskał jako specjalista od defensywy, swego czasu kryjąc m.in. gwiazdę PLK (jako gracz Czarnych Koszul) Lynna Greera. Wtedy też zrobił sobie doskonałą reklamę – zdobywając 2 brązowe medale MP z Polonią.  Kolejną przygodą był awans gracza do kadry Polski i najważniejszy punkt, występ na Eurobaskecie 2009 roku. Roszyk jako zawodnik Turowa Zgorzelec zdobył 2 srebrne medale MP i dołożył trzeci w karierze brązowy, w sezonie 2010-11 z Czarnymi Panterami. W obu przypadkach należał on do ulubieńców trenerów Filipovskiego i Adomaitisa, którzy cenili jego zaangażowanie pod bronionym koszem.

Jego średnie z ostatniego sezonu w PLK to 5,2pkt oraz 3,7zb. Czy zyska uznanie u trenera Kemzury, który lubi mieć w składzie solidnych defensorów?

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mocny start Czyża podczas rzymskich przygotowań.

Co łączy Olka Czyża, Ganiego Lawala i Phila Gossa? czyli zawodników których zna niejeden kibic PLK. Odpowiedź: od tego lata...

Zamknij