Kelati ponownie kontuzjowany.

Leczący latem uraz lewego kolana, nie mogący wystąpić w kadrze Polski podczas eliminacji do Eurobasketu, Thomas Kelati nie ma szczęścia. Powracający po dwóch latach nieobecności do hiszpańskiej ACB i drużyny z Walencji skrzydłowy, doznał kolejnej kontuzji podczas półfinałowego spotkania w Superpucharze Hiszpanii, przeciwko Barcelonie.

Jeszcze kilka dni wstecz informowaliśmy, że naturalizowany Amerykanin jest o krok od powrotu wysokiej formy , kiedy zabłysnął wysoką dyspozycją podczas jednego ze sparingów przeciwko Mistrzowi Hiszpanii. Tymczasem w kolejnym starciu przeciwko FC Barcelonie nie było mu dane dokończyć zmagań o awans od finałowej gry o Superpuchar ligi.

30-letni Kelati doznał kontuzji podczas II kwarty sobotniego meczu i nie był w stanie dokończyć rywalizacji z utytułowanym rywalem. Zawodnik, który wygrał w ostatnich latach dwukrotnie rozgrywki Eurocup – z BC Valencią i Khimky Region Moskwa – przejdzie dziś kilka szczegółowych badań, po których poznamy dokładny czas jego przerwy w grze.

Superpuchar po finałowym starciu Realu Madryt z Barceloną, trafił po 27-latach przerwy do Madrytu (94:85). MVP turnieju finałowego uznano Rudy’ego Fernandeza (22pkt i 5zb).