Berisha wraca do Kosowa!

Jak podają miejscowe źródła – dukagjini.com oraz Eurobasket.com – reprezentant Polski wraca w swoje rodzinne strony. Wiązany ostatnio z Asseco Prokomem obrońca, sezon 2012-13 rozpocznie w składzie KB Peja. Tym samym wróci od do klubu, w którym rozpoczynał swoją zawodową karierę.

23-latek rozpoczął lato od rozwiązania umowy z poprzednim pracodawcą – Anwilem Włocławek – mając nadzieję na grę w lidze hiszpańskiej lub włoskiej. Następnie mierzący 191 cm wzrostu zawodnik, skoncentrował się na przygotowaniach kadry Polski i eliminacjach do Eurobasketu 2013.

Następnie wystąpił on w barwach Asseco Prokomu Gdynia, z którą to ekipą trenował przez 2 tygodnie, i wystąpił podczas Kasztelan Cup we Włocławku. Niestety swoimi niewyraźnymi występami nie przekonał on osoby Kestutisa Kemzury, który nie widział dla berishy miejsca w swoim autorskim składzie. Litewski opiekun Mistrzów Polski bardziej pragnął pozyskać kolejnego zawodnika pod kosz, przy kontuzji Adama Hrycaniuka. Tak też się stało i w miniony piątek, oficjalnie poinformowano o transferze Rasida Mahalbasica (reprezentanta Austrii).

Dardan w minionym sezonie dla Anwilu Włocławek notował średnio 11.9 pkt w przeciągu 27 minut gry na parkiecie. KB Peja to trzecia drużyna kosowskich rozgrywek sezonu 2011-12. Ważne jest, że przy potencjalnej ofercie z lepszego klubu – na którą ciągle ma nadzieję zawodnik – macierzysty klub obiecał zwolnić Berishę bez żadnego problemu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *