Lauderdale z niegwarantowną umową z Blazers.

Dallas Lauderdale24-letni, były podkoszowy Turowa Zgorzelec, poszedł śladami innego ex gracza zgorzeleckiej drużyny Chrisa Johnsona, i podobnie do byłego środkowego Blazers spróbuje on swoich sił podczas obozu przygotowawczego – do 67. sezonu ligi NBA – w klubie z Portland. Mierzący 203cm center może trafić do klubu, który w najbliższym sezonie będzie potrzebował podkoszowych walczaków, bowiem od połowy poprzedniego sezonu i odejścia do Houston Rockets Marcusa Camby’ego, jedynym wartościowym zawodnikiem jest gwiazda drużyny, LaMarcus Aldridge.

Podczas letniego okresu transferowego działacze Smug pozyskali w naborze do ligi Meyersa Leonarda i reprezentanta Wielkiej Brytanii, Joela Freelanda. W podkoszowej rotacji jest również J.J. Hickson, który przystał na warunki nowej umowy z klubem z Rose Garden.

Lauderdale wg mojej oceny był jednym z najbardziej niedocenianych zawodników Turowa ostatniego sezonu. Center wybitnie nastawiony na defensywę, miał zbyt małe zaufanie ze strony trenera Jacka Winnickiego a jego umiejętności gry na tablicach oraz blokowania rywali nie były do końca wykorzystywane. Myślę ,że dziś przy Miodragu Rajkoviću, ten amerykański środkowy miałby więcej miejsca i czasu do gry w hali przy Maratońskiej i byłby w stanie dzielić i rządzić – w kategorii zbiórek i bloków – pod koszem Turowa. Kibicom zgorzeleckim kojarzy on się głównie z efektownymi alley oopami oraz czapami ale wydaje się, że dziś otworzyła się szansa na spełnienie największego marzenia, kiedy podpisał niegwarantowaną umowę z nowym klubem. Oczywiście  w tym wypadku życzę mu wiele powodzenia, bo trzeba przyznać, iż z PLK do NBA droga jest niezmiernie wyboista i daleka;-)

Good luck Dallas!

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Geographic napisał(a):

    Miałem możliwość zobaczenia go przy okazji meczu PBG Poznań – Turów. Zdziwiłem się że tak mało gra. Świetne bloki w jego wykonaniu naprawde mi zaimponowały. Jak najlepiej mu życzę.

  2. Logan0007 napisał(a):

    Szkoda ze Dallas tak malo u nas gral ,mysle ze gdyby dostal wiecej szans od Winnickiego moglby pokazac na co go naprawde stac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mahalbasić nowym centrem Asseco Prokomu.

Posiadający potrójne obywatelstwo - austriackie, bośniackie i słoweńskie - podkoszowy będzie obok Juliana Khazzouha, nowym środkowym Mistrzów Polski. Asseco Prokom...

Zamknij