Lauderdale z niegwarantowną umową z Blazers.

Dallas Lauderdale24-letni, były podkoszowy Turowa Zgorzelec, poszedł śladami innego ex gracza zgorzeleckiej drużyny Chrisa Johnsona, i podobnie do byłego środkowego Blazers spróbuje on swoich sił podczas obozu przygotowawczego – do 67. sezonu ligi NBA – w klubie z Portland. Mierzący 203cm center może trafić do klubu, który w najbliższym sezonie będzie potrzebował podkoszowych walczaków, bowiem od połowy poprzedniego sezonu i odejścia do Houston Rockets Marcusa Camby’ego, jedynym wartościowym zawodnikiem jest gwiazda drużyny, LaMarcus Aldridge.

Podczas letniego okresu transferowego działacze Smug pozyskali w naborze do ligi Meyersa Leonarda i reprezentanta Wielkiej Brytanii, Joela Freelanda. W podkoszowej rotacji jest również J.J. Hickson, który przystał na warunki nowej umowy z klubem z Rose Garden.

Lauderdale wg mojej oceny był jednym z najbardziej niedocenianych zawodników Turowa ostatniego sezonu. Center wybitnie nastawiony na defensywę, miał zbyt małe zaufanie ze strony trenera Jacka Winnickiego a jego umiejętności gry na tablicach oraz blokowania rywali nie były do końca wykorzystywane. Myślę ,że dziś przy Miodragu Rajkoviću, ten amerykański środkowy miałby więcej miejsca i czasu do gry w hali przy Maratońskiej i byłby w stanie dzielić i rządzić – w kategorii zbiórek i bloków – pod koszem Turowa. Kibicom zgorzeleckim kojarzy on się głównie z efektownymi alley oopami oraz czapami ale wydaje się, że dziś otworzyła się szansa na spełnienie największego marzenia, kiedy podpisał niegwarantowaną umowę z nowym klubem. Oczywiście  w tym wypadku życzę mu wiele powodzenia, bo trzeba przyznać, iż z PLK do NBA droga jest niezmiernie wyboista i daleka;-)

Good luck Dallas!

Pin It

2 komentarze/y

  1. Miałem możliwość zobaczenia go przy okazji meczu PBG Poznań – Turów. Zdziwiłem się że tak mało gra. Świetne bloki w jego wykonaniu naprawde mi zaimponowały. Jak najlepiej mu życzę.

  2. Szkoda ze Dallas tak malo u nas gral ,mysle ze gdyby dostal wiecej szans od Winnickiego moglby pokazac na co go naprawde stac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *