Mahalbasić nowym centrem Asseco Prokomu.

Posiadający potrójne obywatelstwo – austriackie, bośniackie i słoweńskie – podkoszowy będzie obok Juliana Khazzouha, nowym środkowym Mistrzów Polski. Asseco Prokom Gdynia po zbadaniu opinii na temat 22-letniego centra, ostatecznie zdecydowało się na angaż byłego gracza Zlatorogu Lasko. Gracz ten urodził się na Słowenii, a swoją karierę rozpoczynał w Bośni, po czym stał się liderem reprezentacji Austrii!

Rasid Mahalbasić to utalentowany zawodnik, uniwersalny, mogący grać zarówno na pozycji numer 4 jak i 5, który w przeszłości dawał się poznać z trudnego do okiełznania charakteru. Mierzący 208 cm wzrostu podkoszowy grywał już w swojej karierze w takich klubach jak Fenerbahce Stambuł oraz KK Split czy KK Bosnia. W ostatnim sezonie w lidze adriatyckiej notował on średnie 4,7pkt, 6,7zb i 1,0blk. Teraz będzie miał okazję zagrać w rozgrywkach Euroligi.

Z kolei w reprezentacji Austrii, w której występował tego lata, mógł się pochwalić wyższymi osiągami na poziomie 16,8pkt i 5,6 zbiórek, podczas eliminacji do słoweńskiego Eurobasketu. W 2009 roku miał on okazję cieszyć się z sukcesu Austrii i awansu do dywizji A w europejskim baskecie, a podczas turnieju finałowego zgarnął laury dla najlepszego zawodnika (MVP).

Najprawdopodobniej jest to ostatnie wzmocnienie Mistrzów Polski, a wszyscy kibice czekają już pierwszego spotkania inaugurującego sezon 2012-13 , o Superpuchar Polski, między Asseco Prokomem i Treflem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *