Mustafa Shakur oficjalnie w Avellino.

Sidigas Avellino, była drużyna Szymona Szewczyka, z powodzeniem zarzuciła sieci na dobrze nam znanego z występów w Polsce, Mustafę Shakura. Shakur to były rozgrywający Mistrza Polski, Asseco Prokomu, który swego czasu miał okazję zagościć na parkietach ligi NBA, w barwach Washington Wizards. Zawodnik – informację o swoim nowym klubie – zamieścił na Twitterze.

28-latek w minionym sezonie reprezentował barwy dwóch drużyn; dla Pallacanestro Novipiu Casalle we Włoszech notował 16.0 pkt i 4.3 as w meczu, a wcześniej dla francuskiego Pau Orthez szło mu dużo gorzej (9.7pkt i 4.5as). Stąd też przeprowadzka na Półwysep Apeniński.

Shakur nie będzie jedynym nowym graczem Avellino z przeszłością w NBA. Są, bowiem tam już zakontraktowani Coby Karl (syn słynnego trenera George’a Karla) oraz Linton Johnson; ex gracz Bulls, Magic czy Bobcats). Celem nowej drużyny zawodnika Mistrzów Polski z 2008 roku, będzie awans do play offs Lega A. W minionym sezonie tego celu nie udało się zrealizować..

Jak dotychczas, największą przygodą w europejskiej karierze rozgrywającego były występy w Hiszpanii dla Tau Ceramica Vittoria w sezonie 2008-09.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
John Edwards trzecim graczem z PLK w Mińsku.

John Edwards - ex środkowy Turowa Zgorzelec - będzie trzecim zawodnikiem Mistrza Białorusi, z przeszłością w PLK. Wcześniej - o...

Zamknij