John Edwards trzecim graczem z PLK w Mińsku.

John Edwards – ex środkowy Turowa Zgorzelec – będzie trzecim zawodnikiem Mistrza Białorusi, z przeszłością w PLK. Wcześniej – o czym informowaliśmy – umowę z klubem BK-Mińsk 2006 przedłużył Aleksander Kudriawcew, a na angaż w nowym zespole przystał też Dzianis Korshuk.

Edwards będzie nowym środkowym pierwszej piątki, ekipy która w poprzednich rozgrywkach przegrała tylko raz! Liderem zespołu jest kapitan białoruskiej reprezentacji, znany z występów w Astorii Bydgoszcz i Czarnych Słupsk, Aleksander Kudriawcew.

Obok byłego obrońcy Czarnych Panter, Edwardsa w nowym klubie wesprze znany z gry w Koszalinie, Wrocławiu i Budgoszczy – Dzianis Korshuk. To drugi reprezentant swojego kraju, który pomoże drużynie w utrzymaniu krajowego prymatu. O ile Kudriawcew występował z Mińsku w poprzednich rozgrywkach, o tyle dla Korshuka będzie to powrót do drużyny w której występował przed laty.

31-letni John Edwards (212 cm wzrostu) miał być liderem zgorzeleckiej drużyny w sezonie 2011-12. Szybko jednak wypadł on z rotacji trenera Winnickiego, a z dobrej strony pokazał się on zaledwie w paru spotkaniach (najlepszym jego występem był pojedynek z Anwilem Włocławek – 22pkt).  Przed końcem sezonu został on zwolniony z Turowa i jego miejsce zajął Damian Kulig. Center w sumie wystapił w 23 meczach PLK, notując przeciętne 6,9pkt i 2,2zb.

Na Białorusi powinno mu być teraz o wiele łatwiej, gdyż praktycznie nie ma dla niego wartościowych konkurentów na tej samej pozycji, zarówno w drużynie jak i w lidze.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kuzminskas wraca do Siauliai.

Były środkowy wicemistrzów Polski, Trefla Sopot, wraca do drużyny w której występował w latach 2001-03 oraz 2007-09. Mierzący 210 cm...

Zamknij