Korshuk jedzie do Mińska.

Mińsk-2006 czyli Mistrz Białorusi doszedł do porozumienia w sprawie jednorocznej umowy ze znanym z występów w PLK Dzianisem Korshukiem.  34-letni, mierzący 204cm wzrostu, silny skrzydłowy dołączy tym samym do innego znanego z występów w naszej lidze, lidera reprezentacji Białorusi, Aleksandra Kudriawcewa.

Drużyna ze stolicy kraju, przegrała w poprzednich rozgrywkach tylko raz podczas sezonu zasadniczego i legitymowała się bilansem 29-1. W jej barwach gościł też znany z Asseco Prokomu czy Polpharmy, Courtney Eldridge, który obecnie przygotowuje się do pełnego sezonu w lidze tureckiej.

Wracając do Korshuka, to w przeszłości i 2004 roku był on wybrany najlepszym graczem na Białorusi. W ostatnim sezonie w barwach BC Odessa, notował on w ukraińskiej Superlidze średnie na poziomie 7,3pkt i 3,2zb, a teraz wraca do zespołu w którym grał już w poprzednich latach (2008-10).

Reprezentant Białorusi ma na swoim koncie występy w naszej rodzimej lidze, reprezentował on barwy Astorii Bydgoszcz, Ery Śląska Wrocław i AZS-u Koszalin. Grał on w Polsce na przestrzeni 4 sezonów w latach 2004-2008. Ma też na koncie 3 mistrzostwa Białorusi. Czy zdobędzie czwarte w karierze, to pokaże nam nowy sezon.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *