Eldridge zostaje w Turcji na dłużej.

Ex rozgrywający Asseco Prokomu Gdynia, Basketu Kwidzyn, Polpharmy Starogard Gdański oraz Kagera Gdynia, Courtney Eldridge, właśnie parafował prolongatę do swojej umowy z 12. drużyną ligi tureckiej.

Mierzący 176cm wzrostu obrońca trafił do Turcji w połowie poprzedniego sezonu, po rozwiązaniu kontraktu na Białorusii z BK Mińsk-2006. W Mińsku miał nawet okazję występować w rozgrywkach Eurochallange notując średnie 12.5 pkt, 6.5 as i 3.2 zb.

Po przygodzie za naszą wschodnią granicą trafił on na południe Europy i reprezentował barwy Hacettepe Univeristy. W Turcji zdobywał średnio: 5.9pkt , 3.3 as i 1.6zb podczas 8 ostatnich spotkań sezonu. Jednak działacze byli na tyle zadowoleni z postawy 32-letniego Mistrza Polski z  2011roku, że postanowili zatrudnić go na kolejny sezon. W drużynie, która wygrała 11 z 30 spotkań w ostatnich rozgrywkach ma on szansę grania z innym byłym graczem Asseco-Prokomu, Huseyinem Besokiem.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Stelmet w oczekiwaniu na zagraniczne wzmocnienia.

Autor: Waldemar Krystians Podczas jednego z ostatnich treningów rozmawialiśmy z trenerem Stelmetu Mihailo Uvalinem. Zapytaliśmy także o kwestie ewentualnych polskich...

Zamknij