Polpharma traci Cartera.

Jeszcze sezon nie wystartował a problem z kontuzją podstawowego rozgrywającego wstrząsnął ekipą Kociewskich Diabłów. Jeden z najnowszych nabytków drużyny Wojciecha Kamińskiego, Jawan Carter nabawił się urazu nogi, który wyeliminuje go z gry na parę następnych tygodni. To oczywiście zaburzy rytm przygotowań do sezonu i zostawi Polpharmę z jednym rozgrywającym w osobie Marcina Nowakowskiego.

Carter ostatni sezon spędził w Turcji w zespole Darussafaki Stambuł, gdzie notował średnio 14 punktów, 2.1 zbiórki oraz 1.3 asysty. Teraz miał kreować ofensywne poczynania Farmaceutów i zastąpić Brandona Hazzarda z poprzednich rozgrywek.

Wczoraj przeprowadziliśmy badania. Kontuzja może nie jest zbyt poważna, ale zawodnik potrzebuje trochę czasu, żeby ją wyleczyć, my natomiast tego czasu niestety nie mamy. Dlatego będziemy próbować rozwiązać z nim kontrakt i w jego miejsce sprowadzić jakiegoś nowego gracza – powiedział specjalnie dla portalu SportoweFakty.pl, prezes Polpharmy Roman Olszewski.

Polpharma Starogard Gdański pierwszy ligowy mecz rozegra już 29 września, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z Treflem Sopot. Jutro z kolei, w finale turnieju o Puchar Prezydenta Słupska, spotka się z Czarnymi.

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *