Mocny start Czyża podczas rzymskich przygotowań.

Pallacanestro Virtus RomaCo łączy Olka Czyża, Ganiego Lawala i Phila Gossa? czyli zawodników których zna niejeden kibic PLK. Odpowiedź: od tego lata ten sam klub czyli Virtus Roma. Nas najbardziej – w perspektywie występów w kadrze Polski – interesuje gra naszego reprezentanta, który w składzie Virtusu występuje w pierwszej piątce i na pozycji numer 4, tuż obok znanego kibicom Stelmetu Zielona Góra, Ganiego Lawala.

Absolwent Nevady jak na razie zbiera bardzo pochlebne recenzje podczas sparingów swojej nowej drużyny. Mimo trzech z rzędu porażek udało mu się przekroczyć próg 10 oczek w każdym ze sparingowych spotkań. Oto dorobek Czyża w pierwszych spotkaniach w Europie:

Cimberio Varese – Virtus Roma 83-67, 18 punktów i 11 zbiórek,
Galatasaray Stambul – Virtus Roma 74-68, 14 punktów,
Azovmash Mariupol – Virtus Roma 88-84, 14 punktów.

Czekamy na pierwszą wygraną Polaka w nowej ekipie!

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Mac napisał(a):

    Trzyman kciuki za Czyża. Mam nadzieję, że zrobi karierę w Europie.

  2. Tomasz napisał(a):

    a oni tam w reprezentacji wiedzą w ogóle kto to jest Czyż?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Skrót meczu: Stelmet – Alba.

Zamknij