Milijković rusza na Słowenię.

32-letni chorwacki obrońca, Damir Milijković, którego kojarzą fani PLK z występów w Turowie Zgorzelec (2009) przenosi się do ligi słoweńskiej. Po ostatnich sezonach spędzonych w barwach Kaptolu i Cibony Zagrzeb, były reprezentant Chorwacji (2006) zdecydował się na grę w słoweńskim Zlatorogu.

Milijković to koszykarski obiezyświat i w swojej karierze występował on już w KK Zagreb (Chorwacja), Dynamo St. Petersburg i Spartka Primorie (Rosja), Panionos Ateny (Grecja) a próbował nawet sił w dostaniu się do NBA i w 2005 roku podczas ligi letniej reprezentował Golden State Warriors (niestety nie udało mu się dostać do najlepszej ligi świata).

Mierzący 194cm wzrostu i ważący 108kg gracz w nowej ekipie będzie wyglądał ponownej walki o medale, gdyż Zlatorog to półfinalista zeszłej edycji rozgrywek w Słowenii. Jednym z największych sukcesów Milijkovića pozostaje srebrny medal MP z 2009 roku.

Obrońca lubujący się w rzutach z dystansu w ostatnim sezonie trafiał ze skutecznością 30% za trzy oraz 66% za dwa punkty na zapleczu chorwackiej ekstraklasy. Trenerem Kaptolu jest znany z Słupska i ery Broka Czarnych, Bosko Bozić.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *