Niedźwiedzki wybiera się do Kołobrzegu.

Jak informuje oficjalna strona kołobrzeskiej Kotwicy, Piotr Niedźwiedzki został nowym podkoszowym zespołu Tomasza Mrożka. 19-latek wiązany był w ostatnich dniach z transferami do Jeziora Tarnobrzeg i Rosy Radom, ale ostatecznie „zakotwiczył” nad Bałtykiem.

Największym osiągnięciem Piotra jest zdobycie wicemistrzostwa Świata do lat 17 w 2010 roku w Hamburgu (wraz z m.in. Mateuszem Ponitką i Przemysławem Karnowskim). W tym roku grał także w kadrze U-20. Może występować na pozycji silnego skrzydłowego lub centra.

W minionym sezonie występował on w Tauron Basket Lidze w ekipie Śląska. Zagrał w 32 spotkaniach w ekstraklasie i zdobywał w nich średnie: 3,2 punktu oraz 2,4 zbiórki na mecz. Niestety wskutek nie otrzymania licencji do gry w PLK Śląska Wrocław, był on zmuszony do szukania nowego pracodawcy i z WKK Wrocław został wypożyczony..

Padło na zespół znad morza, gdyż w ostatnim czasie Kotwica straciła swojego etatowego centra, Darrella Harrisa i potrzebowała uzupełnienia na tej pozycji. Wcześniej klub parafował umowę z Rafałem Rajewiczem z Zastalu Zielona Góra i to wraz z nim nowy center Kotwicy będzie walczył o minuty na parkiecie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *