Tony Weeden wraca do PLK i zagra w Anwilu.

29-letni Amerykanin, Tony Weeden, po półrocznej przerwie wraca do ligi polskiej. Obrońca, który poprzednie rozgrywki rozpoczął w barwach Polpharmy Starogard Gdański, pod koniec sezonu zasadniczego TBL, przeniósł się do ligi włoskiej. Dla Cimberio Varese notował 8.6pkt i 2.4 zb na mecz, a teraz będzie zdobywał punkty dla włocławskich Rotweillerów.

O przydatności do nowej drużyny amerykańskiego obrońcy zdecydował sam trener Dainius Adomaitis, który będzie chciał by jego grą kierował duet Tony Weeden – Krzysztof Szubarga.

Weedena doskonale kojarzą nie tylko kibice na Kociewiu. Mierzący 180cm obrońca występował już bowiem we Wrocławiu czy Kwidzynie. Przygodę z Polpharmą podejmował on dwukrotnie (wcześniej w 2007 roku). Za koszykarskim chlebem podążął również do Kanady, Syrii czy Grecji.

Podczas swojej przygody w Polsce, największym sukcesem obrońcy był brązowy medal Mistrzostw Polski w 2010 roku, pod kierunkiem Miliji Bogicevića. W Kwidzynie miał okazję poznać filozofię trenerską Andreja Urlepa, stąd też wnoszę, iż nie będzie miał problemu ze zdyscyplinowaniem się u trenera Adomaitisa (również byłego podopiecznego Urlepa).

Weeden to trzeci Amerykanin w składzie Anwilu na sezon 2012/13, obok innego wracającego do PLK, Rubena Boykina i debiutanta Marcusa Ginyarda.

Skład Anwilu na dzień dzisiejszy wydaje się niemal kompletny i zastanawiam się czy zespół z Włocławka stać będzie na walkę o medal Mistrzostw Polski.

K. Szubarga/K. Maciejewski

T. Weeden/Ł. Seweryn

M. Ginyard/P. Frasunkiewicz

R. Boykin/R. Wright

S. Hajrić

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *